Moje słodkie pomysły na desery

Just another weblog

Kilka ciekawych pomysłów na deser

Lody

Smaczny deser jest dla wielu osób podstawą dnia. Jednak wielu osobom nudzi się częste spożywanie tych samych deserów i szukają różnych ciekawych pomysłów na pyszny deser. Tutaj przedstawię Wam kilka ciekawych deserów, które sam czasami jem.

Czy przygotowanie deseru samemu jest trudne?

Desery z reguły są bardzo proste w przygotowaniu, i nawet ktoś kto nie posiada żadnych umiejętności kulinarnych powinien być w stanie je przygotować. Upieczenie samemu ciasta, przygotowanie lodów z dodatkami i inne desery, jeśli robimy je samemu zazwyczaj wychodzą taniej i są smaczniejsze niż jakbyśmy kupili podobny deser w cukierni lub sklepie. Dodatkowo poduczymy się troche w umiejętnościach kulinarskich, a przy okazji będziemy mieli jakieś ciekawe zajęcie. Ok, pora wrócić do tematu – czyli ciekawych pomysłów na deser.

Ciekawe pomyśły na deser – brownie

Brownie to brytyjski deser, który jest bardzo smaczny. W Polsce jest mało popularny, jednak kilka restauracji typowo brytyjskich posiada je w swojej ofercie. Brownie jest bardzo proste do przygotowania w warunkach domowych – i nie wymaga żadnych umiejęności kulinarskich. W internecie możemy bez problemu znaleźć przepis na brownie.

Truskawkowa tarta

Tarta z truskawkami jest moim zdaniem najsmaczniejszym rodzajem tarty. Podobnie jak brownie, jest ona bardzo prosta w przygotowaniu i moim zdaniem każdy temu podoła. Wystarczy jedynie mieć chęci, i składniki potrzebne do wykonania jej, czyli truskawki (które aktualnie mogą być całkiem drogie, ze względu na to że jest zima.)

Czekoladowe ciastka z mlekiem

Moze brzmi to bardzo banalnie i prosto – jednak domowe czekoladowe ciasteczka, popijane mlekiem są bardzo smaczne. Jest to typowo świąteczny deser – wielu osobom ciasteczka i mleko kojarzy się z „zapłatą” dla mikołaja za przyniesione prezenty. Jak dla mnie jest to najlepszy deser na święta, który możemy przygotować sobie i swoim dzieciom.

Sernik

Jedno z najsmaczniejszych ciast, które jest bardzo proste w przygotowaniu. Na internecie możemy znaleźć wiele przepisów, jednak ja polecam sernik z rodzynkami, polany sosem czekoladowym.