Moje słodkie pomysły na desery

Just another weblog

Pomysł na słodki upominek

Słodki upominek

Nie masz pomysłu na prezent? Naszym zdaniem, warto spróbować zrobić coś samemu! Słodki upominek wykonany własnoręcznie stworzy piorunujące wrażenie na osobie którą chcesz nim obdarować. Prezentem który dziś proponujemy jest karmelowo-czekoladowe ciasto. Przepis ten został zaprezentowany przez R. Pearson.

Rozgrzej piekarnik do 160 stopni (termoobieg). Wymieszaj wszystkie składniki z wyjątkiem proszku kakaowego. Ubij mikserem lub drewnianą łyżką. Weź połowę mieszanki i dodaj do niej kakako. Umieść mieszankę na 25 minut do piekarnika, tak aby na patyczku po sprawdzeniu nie pozostawało ciasto. Umieść całość w jednej misce i wymieszaj wszystko, piecz w piekarniku przez 20-25 minut. Schłodź przez 5 minut. Kiedy ciasto będzie miękkie czas na polewę, wymieszaj wszystkie składniki w osobnym naczyniu, dodaj kakao do osobnego i wymieszaj wraz z cukrem. Wrzuć to wszystko do piekarnika na 25 minut ponownie.

Aby stopić dwa rodzaje czekolady w misce, weź je do garnka i rób to w gorącej wodzie. Po całkowitym stopieniu aby uniknąć stwardnienia dodaj śmietanę (po chwili, tak aby ją zagęścić). Kiedy ciasto będzie chłodne i ostygnie, dodaj polewę.

Kolejne warstwy powienieneś robić analogicznie, tak aby nasz słodki upominek zawierał ich przynajmniej 4-5.

Kiedy całość będzie gotowa i chłodna, czas na czekoladę którą wysmarujemy nasz tort ze wszystkich stron. Warto użyć specjalnej czekolady tak, aby trzymała się ona naszego ciasta. Całość smarujemy delikatnie i powoli by nie uszkodzić naszego tortu – ma on być smaczny i wyglądać – w końcu to nasz słodki upominek.

Kiedy całość zostanie już pokryta czekoladą, czas na pralinki które ułożymy obok, możemy je osadzić również na czekoladzie której użyliśmy do wysmarowania całości.

Czekoladowy upominekGratulacje, w ten oto prosty sposób przygotowałeś swój pierwszy tort na czekoladowy upominek. Wedle uznania polecamy całość obficie polać karmelem, należy pamiętać aby nie był on za słodki gdyż może zepsuć cały smak tortu który z każdą kolejną warstwą nabiera innych smaków.

Zapraszamy na naszego bloga po więcej pomysłów na czekoladowy upominek, posiadamy wiele słodkich pomysłów 🙂

Tags: ,